O szkole

Pierwsze zajęcia odbyły się w 2002 r. w wynajętej małej Sali, w jednym z miejscowych hoteli. Prowadził je założyciel, a obecnie współwłaściciel Szkoły Pan Piotr Kiszka (choreograf, tancerz klasy „S”, uczestnik „Tańca z gwiazdami”, Mistrz Polski i Świata w Salsa Shines Men, tancerz spektaklu „Roots”). Obecnie Szkoła ma siedzibę przy ul. Wojska Polskiego 4A, a współwłaścicielką Szkoły jest Pani Małgorzata Garlicka-Sudoł (6-krotna Mistrzyni Polski, Finalistka Mistrzostw Europy, Półfinalistka Mistrzostw Świata).

Dziś Szkoła może poszczycić się wieloma sukcesami na arenie krajowej i światowej. I ciągle się rozwija. W szkole zajęcia prowadzi również Pan Adam Możdżer (wielokrotny Półfinalista Mistrzostw Polski Par Dorosłych w 10ciu Tańcach). Szkoła organizuje dodatkowe szkolenia, które prowadzą instruktorzy : Pan Wiktor Kiszka (6-krotny Mistrz Polski, Finalista Mistrzostw Europy, Półfinalista Mistrzostw Świata), Pani Teresa Świdecka-Węglarz (2-krotna Mistrzyni Europy i ViceMistrzyni Świata w Tańcu Jazzowym w kat. Formacje Taneczne) Pan Karol Polak (Finalista „Mam Talent”), Pan Roman Pawelec (wielokrotny Mistrz Polski Amatorów i Zawodowców w Tańcach Latynoamerykańskich, Półfinalista Mistrzostw Europy Par Zawodowych, Półfinalista Mistrzostw Świata w kategorii Show, Finalista Turniejów Rising Stars), Pani Kinga Jurecka-Fiksa i Pan Marek Fiksa (wielokrotni Mistrzowie Polski w Tańcach Latynoamerykańskich, szósta para świata w kategorii Amatorzy Latin WDCAL).

W tym sezonie do grona instruktorów dołączają wychowankowie Szkoły : Pani Izabela Adamiec i Pan Marcin Wiatrowicz (Półfinaliści Mistrzostw Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach).

Szkoła Tańca Towarzyskiego "MERENGUE" współpracuje również z najlepszymi trenerami od innych form tańca: funcky, jazz, klasyka. Oni wszyscy zarażają uczniów Szkoły swoją pasją i zaangażowaniem, a to co Państwu oferują to:

• Miłość
  • Energia
  • Rezultaty
  • Emocje
  • Namiętność
  • Gracja
  • Umiejętności
  • Elegancja
Zapraszamy !
Stwórzcie z nami dalszą historię Szkoły.